KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15549022
nr 1554 9022
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, "Falsterbo". Signerad. Olja på duk, 50x76 cm, yttermått inklusive ram: 64x90 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 20:16:34
1/8 21:52:06
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson